ZGRADA CITADELA
STAN FORTUNAL

NAMJENA PROSTORIJEPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO m2
Ulaz/Hodnik12.77112.77
Kupaonica6.0616.06
Kupaonica3.8513.85
Soba14.39114.39
Soba17.83117.83
Kuhinja
Blagovaonica63.06163.06
Dnevni boravak
STAN UKUPNO117.96117.96
NAMJENA SADRŽAJAPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO
Sprema/Drvarnica5.400.52.70
Parkirno mjesto12.000.56.00
Parkirno mjesto12.000.56.00
OSTALO UKUPNO29.4014.70
SVE UKUPNO147.36132.66

ZGRADA CITADELA
STAN KAPETANSKI VRT

NAMJENA PROSTORIJEPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO m2
Ulaz/Hodnik12.78112.78
Kupaonica6.0416.04
Kupaonica4.1814.18
Garderoba6.0016.00
Soba16.83116.83
Soba16.43116.43
Kuhinja
Blagovaonica54.98154.98
Dnevni boravak
STAN UKUPNO117.24117.24
NAMJENA SADRŽAJAPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO
Otvorena lođa19.710.7514.78
Zapadni vrt95.490.219.10
Istočni vrt55.230.211.05
Sprema/Drvarnica5.450.52.73
Parkirno mjesto12.000.56.00
Parkirno mjesto12.000.56.00
OSTALO UKUPNO199.8859.65
SVE UKUPNO317.12 176.89

ZGRADA SV. NIKOLA
STAN MAESTRAL

NAMJENA PROSTORIJEPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO
Ulaz/Hodnik16.96116.96
Kupaonica6.4916.49
Kupaonica3.5613.56
Soba11.85111.85
Soba15.08115.08
Soba12.80112.80
Dnevni boravak41.10141.10
Kuhinja22.07122.07
Blagovaonica
STAN UKUPNO129.91129.91
NAMJENA SADRŽAJAPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO
Sprema/Drvarnica7.240.53.62
Garažno mjesto21.160.612.70
Parkirno mjesto12.000.56.00
OSTALO UKUPNO40.4022.32
SVE UKUPNO170.31152.23

ZGRADA SV. NIKOLA
STAN BARKAJOL

NAMJENA PROSTORIJEPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO
Ulaz/Hodnik11.26111.26
Ostava/Gospodarstvo2.8312.83
Kupaonica5.2715.27
Kupaonica4.3614.36
Soba12.96112.96
Soba16.41116.41
Dnevni boravak41.61141.61
Kuhinja22.56122.56
Blagovaonica
STAN UKUPNO117.26117.26
NAMJENA SADRŽAJAPOVRŠINAkoef.POVRŠINA NETO
Sjeverni Vrt31,060.26,21
Južni Vrt67.810.113,56
Sprema/Drvarnica6.130.53.07
Garažno mjesto21.170.612,70
OSTALO UKUPNO126,1735,54
SVE UKUPNO243,43 M2152,80 M2
Polovicom 16.st, na području nekadašnje Varoši Sv Martina, nastaje najveća zadarska utvrda s golemim tenaljama (“kliještima”). Obzirom na brzinu gradnje i veličinu, postaje primjerom za gradnju još nekih mletačkih utvrda. Veliki prostor omeđen dvama kanalima je sadržavao vojarnu, cisternu i barutanu, a danas se na toj utvrdi nalazi najveći zadarski perivoj – Perivoj Vladimira Nazora. 1968. godine je proglašen spomenikom prirode. Utvrdu je projektirao i sagradio mletački vojskovođa Sforza Pallavicino.